close
تبلیغات در اینترنت

پیشگیری و بیماری

پیشگیری و بیماری
برای افزایش فشار خون چه کنیم ؟

وقتی افت فشار خون عامل مشخصی دارد، باید درمان با توجه به مشکل بیمار صورت بگیرد. ولی وقتی دلیل خاصی برای آن پیدا نمی کنیم باید کاری کرد که فشار خون بیمار کمی افزایش یابد؛ مثلا مصرف مواد نمکی را بالا برد.

مشاهده کامل مطلب

برای کاهش فشار خون (پرفشاری خون) چه کنیم ؟

برای این که پرفشاری خون در بیمار قطعی شود باید توسط پزشک معاینه کامل از بیمار به عمل آید، آزمایش خون بگیرند و بعد از قطعی شدن بیماری، فشار خون باید با تجویز دارو کنترل شود. اگر فشار خون بیمار 180/ 110 میلی متر جیوه باشد پرفشاری خون شدید محسوب می شود و وضعیت بیمار را بحرانی می دانند. این افراد ممکن است علامتی نداشته باشند یا با سردرد و سرگیجه به پزشک مراجعه کنند. گاهی لازم است چنین بیمارانی در بیمارستان بستری شوند.

مشاهده کامل مطلب

مواردی که باید حتما در مورد فشار خون بدانید

پزشکان و محققین فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکثرا هیچ علامتی ندارد، فشار خون یکی از بارزترین بیماریهای کشنده بوده که در ظاهر بی خطر است و تا زمانی که اندازه گیری نشود، اطلاعی از بالا بودن آن نبوده تا اینکه صدمات بسیار جبران ناپذیری به فرد بزند. در طول روز و عمر هر فرد میزان فشار خون متغیر است بطوری که در زمان فعالیت ، فشار خون افزایش می یابد و در هنگام استراحت افت فشار می کند. اما در افراد بیمار حتی در زمان استراحت نیز فشار خون از حد طبیعی بالاتر و یا پایین تر حد مجاز است.

مشاهده کامل مطلب

فشار خون چیست ؟

فشار خون بیماری است که هیچ علامتی ندارد و از طریق معاینات دوره ای می توان به آن پی برد. در واقع فشار خون اندازه گیری نیرویی است که بر دیواره های سرخرگ اعمال می شود. این نیرو اگر خیلی پایین و یا خیلی بالا باشد شخص باید به پزشک مراجعه کند.

مشاهده کامل مطلب

آیا دانه های سیب سمی هستند ؟

سیب یکی از محبوب ترین میوه ها در جهان است و حاوی دانه های کوچک، سیاه و سفید است که معمولا به دلیل طعم تلخ شان خورده نمی شوند، اما مردم گاهی اوقات ممکن است آنها را به طور تصادفی بخورند و به خود زحمت تف کردن هم نمی دهند. بسیاری از مردم معتقدند دانه های سیب سمی هستند، در حالی که دیگران ممکن است آنها را یک میان وعده سالم در نظر بگیرند.

مشاهده کامل مطلب

برترین مطالب سایت

موضوعات

✔ اس ام اس و پیامک
✔ پزشکی
✔ روانشناسی
✔ قالب و کدهای سایت ها و وبلاگ ها
✔ فرهنگ و هنر
✔ نرم افزار
✔ سلامت
✔ سرگرمی
✔ دنیای مد
✔ آرایشی و زیبایی
✔ آشپزی و تغذیه
✔ کودکان و والدین
✔ مذهبی
✔ کامپیوتر ، موبایل و اینترنت
✔ علمی
✔ ورزشی
✔ مجله خودرو
✔ امنیت
✔ گوگل
✔ پخش زنده تلویزیون و رادیو
✔ ویدیو
✔ لیست کامل میوه ها و خواص آن ها
✔ آدرس و تلفن های ضروری
✔ چیست
✔ آگهی ها
قویترین نرم افزار ردیابی ، مکان یابی و مانیتورینگ گوشی همسرتان ، کودکتان